AEB História

Nachádzate sa: Úvod > AEB výroba vína > AEB História

Veľké veci prídu s časom. Sme toho živým dôkazom.

1963: Zrod enologickej agentúry v Brescii.
Náš príbeh sa začína pred niekoľkými rokmi, v roku 1963, keď Pietro Giacomini založil Agentúru pre enológiu v Brescii (AEB). O niekoľko mesiacov sa k nemu na čelo spoločnosti pripojil Enzo, Pietrov brat. Od začiatku sa pozornosť zameriava na výrobu biotechnológie pre víno s radom výrobkov, ako sú stabilizátory, produkty na čírenie, fermentačné a filtračné pomocné látky.

Začiatok 80. rokov: Širší sortiment výrobkov.
Na začiatku 80. rokov sa podnikanie rozširuje vďaka vývoju produktov na ošetrenie hrozna a muštu a proces zrenia vína, ako sú kvasinky, enzýmy a taníny. Sortiment sa rýchlo rozširuje a integruje profesionálne o sanitačné prostriedky určené pre potravinársky a nápojový priemysel.

Výskum a experimentovanie
Spoliehať sa na nás znamená využívať výhody 360-stupňovej služby. Okrem našich produktov naše veľké výskumné a vývojové laboratóriá pravidelne navrhujú nové riešenia pre najrôznejšie technické požiadavky. Okrem toho sme dôslední v našej kontrole kvality, ktorá zahŕňa analýzu suroviny použitej vo vlastných receptúrach a neustále kontrolovanie kvality našich hotových výrobkov. Naši klienti majú navyše k dispozícii analýzy a rady šité na mieru aj pri riešení tých najnáročnejších problémov. Spolupracujeme s poprednými svetovými výskumnými centrami a univerzitami.

1983 - 90. roky: dobytie zahraničných trhov.
1983 Míľnik: Naša cesta k medzinárodnej expanzii začína na kľúčových zahraničných trhoch, ako AEB Bioquimica Latino Americana v Brazílií. O dva roky neskôr skupina získala významnú francúzsku spoločnosť Spindal. Skupina naďalej rozširuje svoje pôsobenie v hlavných enologických oblastiach sveta o spoločnosti AEB Iberica v Španielsku, AEB Bioquímica Portuguesa v Portugalsku a AEB Argentína. Skupina, ktorá sa vždy pozerá do budúcnosti, získava prístup na rozvíjajúce sa trhy vytvorením AEB Africa; zatiaľ čo inde na svete sa objavujú 3 nové prírastky do skupiny: AEB Nordica vo Švédsku, AEB Hungaria, v Maďarsku a Spindal Europe Sud v Grécku.

1999 - 2006: akvizícia súkromnými investičnými fondmi a vstup do pivného sektoru.
V roku 1999 získal Pietro Giacomini podiely svojho brata a stal sa tak jediným akcionárom skupiny. O štyri roky neskôr získajú väčšinový podiel v spoločnosti dva súkromné investičné fondy, ktoré potom prevezmú správu spoločnosti. V tomto období vzniká divízia piva vďaka implementácii špecializovanej predajnej siete.

2007: AEB rozvíja „konzultačné“ služby vo Francúzsku.
V roku 2007 získava našu skupinu investičný fond Investindustrial. V tom istom roku AEB ďalej expanduje nákupom spoločností Oenologie Immelé a Oeno Service, ktoré poskytujú analytické laboratóriá a špecializované vinárske služby pre regióny Alsasko a Burgundsko.

2008 - 2012: spustenie AEB Engineering a nových kancelárií v USA, Čile, Austrálii a Nemecku.
V roku 2008 prichádza kľúčový prvok v našej histórii: spustenie spoločnosti AEB Engineering, spoločnosti špecializovanej na vývoj zariadení pre enologický a potravinársky priemysel. Je to čas veľkých zmien: pokračujeme v procese rozširovania spustením priameho predaja v Spojených štátoch, Čile a Austrálii, krajinách, ktoré sa stali nevyhnutnými vďaka našej súčasnej konsolidovanej predajnej prítomnosti. Tak sú vytvorené AEB Biochemical USA, AEB Andina a AEB Oceánie. V roku 2010 je spoločnosť O2C založená na „spoločnom podniku“ s hlavným enologickým družstvom v Champagne. O2C ponúka analytické a konzultačné služby miestnym výrobcom. V nasledujúcom roku sa to isté deje s družstvom miestnych výrobcov v Jure: Oeno Jura. V roku 2012 je založená naša nemecká dcérska spoločnosť AEB Deutschland a do skupiny sa pridáva španielska spoločnosť Minalite, ktorá vyrába kremelinu.

2014: Mario Tomasoni na čele AEB.
Mario Tomasoni je menovaný do funkcie generálneho riaditeľa skupiny a zodpovedný za vedenie novej priemyselnej stratégie.

2015: Zrod spoločnosti AEB France a inaugurácia showroomu.
V roku 2015 sa francúzske spoločnosti Spindal a Oenologie Immele zlúčili do jednej spoločnosti: AEB France. Medzitým získava väčšinový podiel v skupine investičný fond SK Capital Partners. V tom istom roku bol v centrále v Brescii slávnostne otvorený nový showroom: 300 m2 elegantného a lineárneho dizajnu na predstavenie nášho vybavenia. Tento ambiciózny projekt sa ukazuje ako veľmi cenný pre našich zákazníkov, ktorí sa teraz môžu dotknúť a lepšie pochopiť použitie a efektívnosť strojov, ako aj rôznych riešení, ktoré ponúkame.

2017: INNOTEC sa pripojil k našej skupine.
AEB získava väčšinový podiel v spoločnosti Innotec Innovative Technologies Srl, spoločnosti ponúkajúcej pokročilé riešenia v oblasti enológie a nápojov. Okrem pokračovania vo výrobe zariadení, ktoré túto spoločnosť preslávili vo svete strojného inžinierstva, bude spoločnosť Innotec vyvíjať spolu s AEB aj nové technológie pre enologický sektor s cieľom optimalizovať riadenie výrobných prevádzok. Vďaka tejto strategickej operácii sa rad AEB stane jedným z najkompletnejších a najinovatívnejších v sektore vína a nápojov.

2018: Spoločnosť Apax Partners získala našu skupinu od spoločnosti SK Capital.
Spoločnosť Apax Partners, private equity spoločnosť so sídlom v Paríži, ktorá je lídrom na európskom trhu, dosiahla dohodu so spoločnosťou SK Capital o získaní 100% spoločnosti.

2019: Zrodenie AEB SHANGHAI a akvizícia DANMIL.
Po viac ako 15 rokoch technicko-obchodnej činnosti sa prítomnosť AEB v juhovýchodnej Ázii upevňuje vďaka zrodu novej čínskej spoločnosti so sídlom v Šanghaji. Cieľom skupiny je ďalší rozvoj trhov s pivom, vínom a nápojmi v Číne a juhovýchodnej Ázii. Produktové portfólio a know-how spoločnosti navyše rastie vďaka akvizícii väčšinového podielu spoločnosti DANMIL, dánskeho lídra v Európe v sektore filtrácie. Touto akvizíciou spoločnosť AEB obohacuje svoj katalóg o vysoko kvalitné mikrofiltračné produkty a zdokonaľuje svoju ponuku pokročilých riešení s cieľom pomôcť vinárstvam a pivovarom vyrábať tie najlepšie možné produkty, od zberu až po plnenie do fliaš.